Dekanlık Ofisi

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Haliç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne hepiniz hoş geldiniz.  Eğitim öğretimin ana unsuru olan siz öğrencilerimizi üniversitemizde görmekten büyük memnuniyet ve mutluluk duyuyoruz.  Bilmenizi isterim ki, burada geçireceğiniz yıllar geleceğiniz açısından hayatınızın gerçekten en önemli zaman aralığı olacaktır. Hocalarınız olarak bizler, sizlerin çeşitli disiplinlerden meydana gelen ve temelinde matematik, fizik ve bunların sınırsız sayıda çeşitli kombinasyonlardaki uygulamalarının olduğu mühendislik mesleğindeki teknik alt yapı, analitik düşünme, sorgulama, analiz ve sentez yapma, sebep-sonuç ilişkileri kurma, deney yapma ve yaratıcı düşünme becerilerinin yanısıra, gerçek hayatta azimli, çalışkan ve girişimci kişiler olarak yetişmeniz için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Gittikçe güçlenen Mühendislik Fakültemizdeki tecrübeli ve donanımlı hocalarımızdan alacağınız bilgi, tecrübe ve disiplin ile mesleklerinizde öncü ve ufuk açıcı çalışmalar yapacağınızdan ve yetiştiğiniz topraklara ileride ciddi katkılar sağlayacağınızdan şüphem yok. Sizler bu şekilde hem kendi mesleklerinizde ilerleyecek ve hem de üniversitemizi dışarıda iyi yetişmiş öğrenciler ve meslek erbabı olarak ta temsil edeceksiniz.

Burada bizlerle geçireceğiniz yıllar ömrünüz boyunca hiç aklınızdan çıkmayacak ve ümit ediyoruz ki; sizlerin yetişmesi için canla başla çalışan hocalarınızı daima hatırlayacak ve sizlere kazandıracağımız pozitif insani ve mesleki değerleri hep yaşatacaksınız. Bizler sizleri uluslararası standartlara uygun şekilde iyi birer mühendis olarak yetiştirmeye çalışacağız. Sizlerin de öğrenciler olarak üzerlerinize düşeni yapmanız, disiplinli ve çok çalışmanız halinde Türkiye ve dünyanın her yerinde örnek birer insan ve meslek etiğini gözeten iyi mühendisler olarak görev alabilmeniz mümkün olacaktır.

Siz değerli öğrencilerimiz hayatlarınızı kazanmak için edineceğiniz mühendislik mesleğiyle geleceğe güvenle yürürken, Mühendislik Fakültesi olarak bizler de tecrübeli ve idealist akademik ve idari kadromuzla her zaman yanınızda olacak ve başarılarınızla mutluluk ve onur duyacağız.

Mühendislik yolculuğunda şimdiden hepinize başarılar dilerim.

Prof. Dr. Salaheddine Bendak

Mühendislik Fakültesi Dekanı